Producenci
TISSOT PRX
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
TISSOT PRX
Reedycja kultowego wzoru zegarka z lat 70tych, w którym koperta została zintegrowana z bransoletą. Nową linię PRX wyróżnia lekkość, unikalny styl i siła ponadczasowego designu.
W 1978 r. Tissot stworzył kwarcowy model z delikatną kopertą, smukłymi indeksami i stalową bransoletą. Szerokie poprzeczne ogniwa, typowe dla ówczesnego designu, były idealnie zintegrowane z płaską kopertą w kształcie tonneau, tworząc smukłą, jednolitą całość.
Kilka lat później Tissot zarejestrował nazwę PRX, która stała się synonimem ponadczasowej jakości oraz precyzji. Skrót ten oczywiście nie był przypadkowy, „PR” z francuskiego Précise et Robuste oznacza Precyzyjny i Solidny, a „X” jako rzymska cyfra dziesięć, była odpowiednikiem wodoszczelności zegarka 10ATM (100m)
Dziś Tissot, odwołując się do swojego dziedzictwa, prezentuje PRX 40 205, model oddający hołd zegarkowi z tamtej epoki. Jest on przede wszystkim nowoczesną, modną i bardzo udaną interpretacją swojego poprzednika. Marka zachowała, dopracowała i podkreśliła główne cechy historycznego modelu przenosząc je na nowy poziom nieskazitelnej jakości wykończenia.
Dane techniczne
| NUMER REFERENCYJNY | T137.410.33.021.00 |
| STYL | Klasyczny |
| POCHODZENIE | Szwajcaria |
| GWARANCJA | 2 lata |
| KOLEKCJA | T-Classic |
| RODZAJ | męski |
| KSZTAŁT KOPERTY | Beczkowaty |
| WODOSZCZELNOŚĆ | 10 ATM (100m, 328ft, 10bar ) |
| MATERIAŁ KOPERTY | Stal szlachetna |
| ŚREDNICA KOPERTY | 40.00 mm |
| GRUBOŚĆ KOPERTY | 10.4 mm |
| WAGA KOPERTY | 130 g |
| ROZSTAW USZU KOPERTY | 12 mm |
| RODZAJ SZKŁA | Szafirowe |
| KOLOR TARCZY | W odcieniu szampana |
| INDEKSY | Indeksy |
| MECHANIZM | szwajcarski kwarcowy |
| MECHANIZM | Kwarcowy |
| MODEL | ETA F06.115 |
| KALIBER | 11 1/2''' |
| ŚREDNICA | 25,6 mm |
| KAMIENIE | 3 |
| BATERIA | Renata 371 |
| NAPĘD | Kwarcowy EOL |
| TARCZA | Godziny, minuty, sekundy, data |
| FUNKCJE | EOL (wskaźnik wyczerpania baterii) |
| NR. REF. PASKA | T605047387 |
| SZCZEGÓŁY PASKA | Stal szlachetna |
| KOLOR PASKA | Żółte złoto 1N14 |
| RODZAJ ZAPIĘCIA | Wymienna bransoleta, Zapięcie motylkowe z przyciskami |
| DATOWNIK | Tak |