Producenci
TISSOT PRX
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
TISSOT PRX
- STALOWA KOPERTA Z PRECYZYJNYM SATYNOWANYM I POLEROWANYM WYKOŃCZENIEM
- STALOWY PEŁNY DEKIEL
- SZAFIROWE SZKŁO
- SYGNOWANA KORONKA
- SZWAJCARSKI MECHANIZM KWARCOWY
- NAKŁADANE INDEKSY GODZINOWE
- PROSTE WSKAZÓWKI TYPU „STICK” POKRYTE WARSTWĄ SUPERLUMINOVA
- BRANSOLETA ZE STALI SZLACHETNEJ Z SYGNOWANYM AUTOMATYCZNYM ZAPIĘCIEM MOTYLKOWYM
- TARCZA ZE SZLIFEM SŁONECZNYM W KOLORZE NIEBIESKIM
W 1978 r. Tissot stworzył kwarcowy model z delikatną kopertą, smukłymi indeksami i stalową bransoletą. Szerokie poprzeczne ogniwa, typowe dla ówczesnego designu, były idealnie zintegrowane z płaską kopertą w kształcie tonneau, tworząc smukłą, jednolitą całość.
Kilka lat później Tissot zarejestrował nazwę PRX, która stała się synonimem ponadczasowej jakości oraz precyzji. Skrót ten oczywiście nie był przypadkowy, „PR” z francuskiego Précise et Robuste oznacza Precyzyjny i Solidny, a „X” jako rzymska cyfra dziesięć, była odpowiednikiem wodoszczelności zegarka 10ATM (100m)
Dziś Tissot, odwołując się do swojego dziedzictwa, prezentuje PRX 40 205, model oddający hołd zegarkowi z tamtej epoki. Jest on przede wszystkim nowoczesną, modną i bardzo udaną interpretacją swojego poprzednika. Marka zachowała, dopracowała i podkreśliła główne cechy historycznego modelu przenosząc je na nowy poziom nieskazitelnej jakości wykończenia.
Dane techniczne
| NUMER REFERENCYJNY | T137.410.11.041.00 |
| STYL | Klasyczny |
| POCHODZENIE | Szwajcaria |
| GWARANCJA | 2 lata |
| KOLEKCJA | T-Classic |
| RODZAJ | Męski |
| KSZTAŁT KOPERTY | Beczkowaty |
| WODOSZCZELNOŚĆ | 10 ATM (100m, 328ft, 10bar ) |
| MATERIAŁ KOPERTY | Stal szlachetna |
| ŚREDNICA KOPERTY | 40mm |
| GRUBOŚĆ KOPERTY | 10,4mm |
| WAGA KOPERTY | 130g |
| ROZSTAW USZU KOPERTY | 12mm |
| RODZAJ SZKŁA | Szafirowe |
| KOLOR TARCZY | Niebieski |
| INDEKSY | Indeksy |
| MECHANIZM | Szwajcarski kwarcowy |
| MODEL | ETA F06.115 |
| KALIBER | 11 1/2''' |
| ŚREDNICA | 25,6mm |
| KAMIENIE | 3 |
| BATERIA | Renata 371 |
| NAPĘD | Kwarcowy EOL |
| TARCZA | Godziny, minuty, sekundy, data |
| FUNKCJE | EOL (battery end-of-life indicator) |
| SZCZEGÓŁY PASKA | Stal szlachetna |
| KOLOR PASKA | Szary |
| RODZAJ ZAPIĘCIA | Zapięcie motylkowe z przyciskami |